English
Spanish
Russian
German
French
Polish
Czech
Turkish
Serbian
Lithuanian
Greek
Hong Kong
Slovak
Bosnian
Dutch
Hungarian
Arabian
Swedish
Norwegian
Romanian

 

 

Total Leagues: 1456    Total Cups: 277    Total Groups: 215
If you are the administrator, enter the password in order to edit the results

GO


League Info
Date Created:
11 Feb 2019 - 21:08
Type:
Double Round Robin
Number of Teams:
32
% Completed:
Provinciaal 2
Share this League with a friend!

 
2nd
1st
3rd

KSK Lierse Kempe

Retie Branddonk

Gullegem FC

 
First Round 
Quarter Finals 
Semi Finals 
3rd Place / Finals 
Semi Finals 
Quarter Finals 
First Round 
KFC Brasschaat
Heur Tongeren
1   1
0   3
KV Bonheiden
KFC Kruibeke
3   2
0   2
Leopoldsburg
Sporting Tisselt
2   4
0   2
KSK Lierse Kempe
Olympic Charlero
2   3
1   2
Heur Tongeren
KV Bonheiden
1   2
2   2
Leopoldsburg
KSK Lierse Kempe
2   2
4   1
KV Bonheiden
KSK Lierse Kempe
2   2
4   1
Final
KSK Lierse Kempe
Retie Branddonk
4   1
2   2
3rd Place
KV Bonheiden
Gullegem FC
2   0
1   3
Retie Branddonk
Gullegem FC
1   0
0   0
Retie Branddonk
RVC Hoboken
2   2
1   2
Ternesse
Gullegem FC
0   1
2   1
AFC Betekom
Retie Branddonk
1   1
0   3
RVC Hoboken
KFC Linda Olen
5   3
0   1
Ternesse
FC Kraainem
3   0
0   1
Racing Peer
Gullegem FC
0   2
4   1
Group A
#
Team
Matches
Points
1
KFC Brasschaat
6
13
2
Retie Branddonk
6
10
3
KFC Wuustwezel
6
9
4
KM Torhout
6
1
Group B
#
Team
Matches
Points
1
AFC Betekom
6
16
2
Heur Tongeren
6
12
3
Tempo Overijse
6
7
4
FC Ganshoren
6
0
Group C
#
Team
Matches
Points
1
KV Bonheiden
6
13
2
KFC Linda Olen
6
12
3
KFC Nijlen
6
10
4
Oxford Hemiksem
6
0
Group D
#
Team
Matches
Points
1
RVC Hoboken
6
18
2
KFC Kruibeke
6
8
3
KFC Meise
6
8
4
Wavre Sport
6
0
Group E
#
Team
Matches
Points
1
Leopoldsburg
6
16
2
FC Kraainem
6
8
3
US Givry
6
6
4
Stade Brainois
6
2
Group F
#
Team
Matches
Points
1
Ternesse
6
15
2
Sporting Tisselt
6
10
3
Sporting Kampenh
6
5
4
Eendracht Termie
6
4
Group G
#
Team
Matches
Points
1
KSK Lierse Kempe
6
12
2
Gullegem FC
6
10
3
RES Durbuy
6
10
4
Esperanza Pelt
6
3
Group H
#
Team
Matches
Points
1
Racing Peer
6
12
2
Olympic Charlero
6
11
3
Westhoek
6
7
4
Racing Waregem
6
4
 
Fixture 1
 
 
Group
Red
Score
Blue
 
 
 
A
KFC Brasschaat
1 - 1
KFC Wuustwezel
 
 
 
A
Retie Branddonk
1 - 0
KM Torhout
 
 
 
B
AFC Betekom
2 - 2
Tempo Overijse
 
 
 
B
FC Ganshoren
0 - 3
Heur Tongeren
 
 
 
C
KFC Nijlen
2 - 1
Oxford Hemiksem
 
 
 
C
KV Bonheiden
2 - 0
KFC Linda Olen
 
 
 
D
KFC Kruibeke
1 - 1
KFC Meise
 
 
 
D
Wavre Sport
0 - 2
RVC Hoboken
 
 
 
E
Leopoldsburg
3 - 0
FC Kraainem
 
 
 
E
Stade Brainois
1 - 2
US Givry
 
 
 
F
Ternesse
1 - 0
Sporting Tisselt
 
 
 
F
Sporting Kampenh
2 - 2
Eendracht Termie
 
 
 
G
RES Durbuy
2 - 1
Gullegem FC
 
 
 
G
KSK Lierse Kempe
5 - 0
Esperanza Pelt
 
 
 
H
Olympic Charlero
4 - 2
Racing Peer
 
 
 
H
Racing Waregem
1 - 2
Westhoek
 
 
Fixture 2
 
 
Group
Red
Score
Blue
 
 
 
A
KFC Wuustwezel
1 - 1
KM Torhout
 
 
 
A
KFC Brasschaat
2 - 0
Retie Branddonk
 
 
 
B
FC Ganshoren
0 - 3
AFC Betekom
 
 
 
B
Heur Tongeren
3 - 2
Tempo Overijse
 
 
 
C
KV Bonheiden
1 - 0
KFC Nijlen
 
 
 
C
KFC Linda Olen
2 - 0
Oxford Hemiksem
 
 
 
D
KFC Meise
1 - 3
RVC Hoboken
 
 
 
D
KFC Kruibeke
3 - 0
Wavre Sport
 
 
 
E
FC Kraainem
2 - 2
US Givry
 
 
 
E
Leopoldsburg
2 - 0
Stade Brainois
 
 
 
F
Sporting Kampenh
0 - 1
Ternesse
 
 
 
F
Eendracht Termie
0 - 2
Sporting Tisselt
 
 
 
G
KSK Lierse Kempe
2 - 1
RES Durbuy
 
 
 
G
Esperanza Pelt
0 - 3
Gullegem FC
 
 
 
H
Racing Peer
2 - 0
Westhoek
 
 
 
H
Olympic Charlero
2 - 2
Racing Waregem
 
 
Fixture 3
 
 
Group
Red
Score
Blue
 
 
 
A
Retie Branddonk
1 - 0
KFC Wuustwezel
 
 
 
A
KM Torhout
1 - 3
KFC Brasschaat
 
 
 
B
Tempo Overijse
2 - 1
FC Ganshoren
 
 
 
B
AFC Betekom
3 - 0
Heur Tongeren
 
 
 
C
Oxford Hemiksem
1 - 2
KV Bonheiden
 
 
 
C
KFC Nijlen
3 - 0
KFC Linda Olen
 
 
 
D
Wavre Sport
0 - 2
KFC Meise
 
 
 
D
RVC Hoboken
2 - 0
KFC Kruibeke
 
 
 
E
Stade Brainois
1 - 1
FC Kraainem
 
 
 
E
US Givry
1 - 2
Leopoldsburg
 
 
 
F
Sporting Tisselt
1 - 1
Sporting Kampenh
 
 
 
F
Ternesse
2 - 0
Eendracht Termie
 
 
 
G
Gullegem FC
1 - 2
KSK Lierse Kempe
 
 
 
G
RES Durbuy
4 - 0
Esperanza Pelt
 
 
 
H
Racing Waregem
2 - 0
Racing Peer
 
 
 
H
Westhoek
2 - 2
Olympic Charlero
 
 
Fixture 4
 
 
Group
Red
Score
Blue
 
 
 
A
KFC Wuustwezel
1 - 0
KFC Brasschaat
 
 
 
A
KM Torhout
0 - 2
Retie Branddonk
 
 
 
B
Tempo Overijse
2 - 3
AFC Betekom
 
 
 
B
Heur Tongeren
5 - 0
FC Ganshoren
 
 
 
C
Oxford Hemiksem
0 - 4
KFC Nijlen
 
 
 
C
KFC Linda Olen
2 - 1
KV Bonheiden
 
 
 
D
KFC Meise
1 - 1
KFC Kruibeke
 
 
 
D
RVC Hoboken
6 - 2
Wavre Sport
 
 
 
E
FC Kraainem
1 - 2
Leopoldsburg
 
 
 
E
US Givry
3 - 3
Stade Brainois
 
 
 
F
Sporting Tisselt
2 - 0
Ternesse
 
 
 
F
Eendracht Termie
3 - 0
Sporting Kampenh
 
 
 
G
Gullegem FC
2 - 2
RES Durbuy
 
 
 
G
Esperanza Pelt
1 - 4
KSK Lierse Kempe
 
 
 
H
Racing Peer
2 - 1
Olympic Charlero
 
 
 
H
Westhoek
2 - 1
Racing Waregem
 
 
Fixture 5
 
 
Group
Red
Score
Blue
 
 
 
A
KM Torhout
0 - 2
KFC Wuustwezel
 
 
 
A
Retie Branddonk
1 - 3
KFC Brasschaat
 
 
 
B
AFC Betekom
5 - 0
FC Ganshoren
 
 
 
B
Tempo Overijse
1 - 2
Heur Tongeren
 
 
 
C
KFC Nijlen
0 - 0
KV Bonheiden
 
 
 
C
Oxford Hemiksem
1 - 4
KFC Linda Olen
 
 
 
D
RVC Hoboken
3 - 0
KFC Meise
 
 
 
D
Wavre Sport
0 - 3
KFC Kruibeke
 
 
 
E
US Givry
1 - 2
FC Kraainem
 
 
 
E
Stade Brainois
0 - 2
Leopoldsburg
 
 
 
F
Ternesse
3 - 0
Sporting Kampenh
 
 
 
F
Sporting Tisselt
2 - 0
Eendracht Termie
 
 
 
G
RES Durbuy
1 - 0
KSK Lierse Kempe
 
 
 
G
Gullegem FC
7 - 0
Esperanza Pelt
 
 
 
H
Westhoek
0 - 1
Racing Peer
 
 
 
H
Racing Waregem
1 - 3
Olympic Charlero
 
 
Fixture 6
 
 
Group
Red
Score
Blue
 
 
 
A
KFC Wuustwezel
1 - 1
Retie Branddonk
 
 
 
A
KFC Brasschaat
2 - 0
KM Torhout
 
 
 
B
FC Ganshoren
2 - 5
Tempo Overijse
 
 
 
B
Heur Tongeren
0 - 1
AFC Betekom
 
 
 
C
KV Bonheiden
2 - 0
Oxford Hemiksem
 
 
 
C
KFC Linda Olen
1 - 0
KFC Nijlen
 
 
 
D
KFC Meise
3 - 0
Wavre Sport
 
 
 
D
KFC Kruibeke
1 - 2
RVC Hoboken
 
 
 
E
FC Kraainem
3 - 1
Stade Brainois
 
 
 
E
Leopoldsburg
3 - 3
US Givry
 
 
 
F
Sporting Kampenh
2 - 1
Sporting Tisselt
 
 
 
F
Eendracht Termie
1 - 2
Ternesse
 
 
 
G
KSK Lierse Kempe
1 - 3
Gullegem FC
 
 
 
G
Esperanza Pelt
4 - 2
RES Durbuy
 
 
 
H
Racing Peer
2 - 0
Racing Waregem
 
 
 
H
Olympic Charlero
4 - 1
Westhoek
 
 
 
//